Dom

Okna drewniane czy plastikowe?

Jakie okna kupić?

Okna drewniane to okna starego typu, które trzeba powymieniać na okna nowej generacji. Prawda? Owszem, ale nie zupełnie. Można w dzisiejszych czasach zauważyć znaczny skok popytu na okna z drewna. Czy to właściwy wybór?

Konstrukcja a praktyczność w użyciu

Okna drewniane same w sobie nie są niewłaściwe, lecz kiedy decydujemy się na takie zastosowanie, ma to związek przede wszystkim z naszymi upodobaniami estetycznymi. Okna drewniane wymagają z pewnością zdecydowanie więcej pracy, by utrzymać je w nienagannym stanie i chociaż zapewniają całkiem niezłe funkcje na przykład w kwestii szczelności i izolacji termicznej, są one kosztowne jak na swoje możliwości.

Lepszym i bardziej efektywnym rozwiązaniem są okna z plastiku, jak również okna z aluminium, chociaż to jest osobny temat. Okna plastikowe są tanie i wytrzymałe, a jeśli potrzebujemy wyższej jakości estetycznej, ponieważ nowoczesny minimalizm typowych okien nie spełnia oczekiwań, można zastosować okna z wyjątkowymi okleinami imitującymi drewno. Zastosowanie takich oklein podnosi cenę zakupu okna jedynie o minimalną kwotę.

Potrzebujesz więcej informacji na temat okien? Sprawdź na: okna Mińsk Mazowiecki, okna grodzisk mazowiecki oraz: okna Pruszków